Banyo Tadilat

Banyo Tadilat mı? hem de evde otururken…. tek bir banyomuz varsa işimiz çok zor… Banyo yenileme üzerinde titizlikle durulması gereken bir konu. Tuvalete giriyoruz, banyomuzu yapıyoruz, dişlerimizi fırçalıyoruz, çamaşır makinemiz banyoda ise çamaşır yıkama ile uğraşıyoruz. Yani sürekli temiz ve düzenli kullanmamız gereken bir alanımız. Rüzgar Yapı Tasarım olarak bu konuda ortalama banyo tadilat fiyatlarını sizlerin de bir fikri olsun diye paylaşıyoruz.

banyo tadilat dekorasyon fikirleri

Banyo Yenilemede Aklımıza İlk Gelen Sorular

 • Acaba kaç liraya mal olur?
 • Kaç günde biter?
 • Nasıl yapsak daha güzel olur?
 • Yerini değiştirsek daha iyi olur mu?

Banyo Tadilat Fiyatı Hesaplama

 • Banyomuz kırılacak, dökülecek, molozlar aşağıya inecek ve moloz döküm alanına dökülecek. Kırım döküm maliyetli, zor ve zahmetli bir iş.  Ortalama 2,000 TL gibi bir gideri olur. Kimi zaman biraz daha yüksek kimi zaman da biraz daha düşük bir fiyat çıkabilir ama ortalama gider olarak iki bin TL diyebiliriz.
 • Banyomuz kırıldı döküldü. Şimdi sıra altyapı konusuna gelindi. Yani su tesisatının ve elektrik tesisatının değişmesi. Tadilattaki en önemli iş her zaman alt yapı olmuştur. Çünkü sonradan konulan dekorasyon malzemelerini değiştirmek kolaydır ama alt yapıyı değiştirmek olmaz. Sonradan bir yere priz bırakmak olmaz. Lavabonun yerini değiştirmek olmaz. Ortalama su tesisatı için 1,500 TL gibi bir gideriniz olur. Elektrik tesisatı için ise 750 TL gibi bir harcama yapılır.
 • Kırdık döktük. Elektrik ve su tesisatını değiştirdik. Ya şimdi? Sırada kara sıva ile banyomuzu sıvatmak kalıyor. İşimiz biraz zor çünkü kum, çimento, kireç lazım bize. Malzemelerin fiyatları o kadar pahalı değil ama o malzemeyi getirmek için nakliye ve daha da önemlisi malzemeyi banyoya taşımak başlı başına bir iştir. Ortalama 1,500 TL gibi bir rakam harcanır.
 • Sıvamızda bitince artık banyoyu güzelleştirme vakti geldi. Seramik döşeme. Seçeceğiniz seramiğe göre rakamınız değişecektir. Ama ortalama bir bütçe ile gidecekseniz harcamanız, seramik, kalekim, derz, artı, işçilik ortalama 2,500 TL gibi bir bütçe oluşturmak gerekir.
 • Geriye vitrifiye montajı, duşakabin, hilton dolap gibi montaj ürünlerinin montajı kalmış durumdadır. Ortalama 3,500 TL gibi bir harcama yapmış oluruz.

Banyo Tadilat Fiyat Hesaplama Sonuç:

         1. Kırım Döküm     2,000 TL
         2. Tesisatlar             2,250 TL
         3. Sıva                        1,500 TL
         4. Seramik                 2,500 TL
         5. Montaj                   3,500 TL
         6. Toplam                10,750 TL

Aklınızda bir fikir olsun diye ortalama fiyatlar verdik. Asıl fiyatlar sizin seçtiğiniz ürünlere, banyonuzun büyüklüğüne hatta ve hatta kaçıncı katta olduğunuza göre bile değişir.

Diğer Dekorasyon Fikirlerimizden yararlanmak istiyorsanız bizi takip edin.