İşyeri Tadilat

İşyeri tadilat, Hepimizin ekmek kapısı olan iş yerlerimiz çok önemli. Ve zaman zaman da olsa tadilata ihtiyacımız oluyor. Kimi zaman eskidiği için, kimi zaman da fiziki koşulları daha elverişli hale getirebilmek için işyeri tadilatına giriyoruz.

Tadilat Demek Doğru Planlı Ne Yapılacağını Bilerek Hareket Etmek Demek

Ne yapmak istiyoruz… Tadilat yapmaya karar mı verdik….

  • İlk işimiz ne yapabiliriz, neler yaptırabiliriz olmalı…. Mesela nasıl bir işyeri istiyoruz… Kullanımlarımıza göre nasıl daha iyi bir yer olabilir… Hemen İnternetten bu konuda biraz araştırma yapmalıyız.

  • Kendi beğeni ve zevklerimize göre kullanmak istediğimiz gerek tarzları gerekse de mobilyaları seçmeli veya ihtiyacımız olan eşyaları baştan belirlemeliyiz…

  • Doğru, güvenilir ve konusunda uzman bir firma ile görüşmeliyiz.

  • Firmadan son haline göre planlanmış üç boyutlu görsel ve projeler istemelisiniz. Nasıl olacağını önceden görerek belirlemek en iyisidir…

İşyeri tadilatındaki en önemli konu zaman sorunudur. Geceli gündüzlü çalışılması gerekli bir durum. Çünkü vakit nakittir misali işyerimizin kapalı olduğu her gün bizim hanemize zarar olarak yazar. İyi firma, iyi ekip ve önceden planlanmış proje… Daha işe başlamadan neler yapılacağının önceden belirlenip ona göre hazırlıkların yapılmış olması gerekir. İşin ortasında şöyle mi yapsak, böyle mi yapsak diye ne düşünecek zaman ne de boşa vakit harcayacak zaman vardır. İşyeri tadilatında zaman her şeydir.

Şık ve Kullanışlı Mekanlar

İşyeri tadilatında dikkat edilecek konuların başında şık, modern tasarım ve kullanışlı mekanlar olmalıdır. Mesela bir ofis yenileme yaptığımızı varsayarak kullanacağımız masaların mekan içerisindeki konumlanışından tutun da yeterince dolapların olup olmadığı bile önemlidir. Masalar arasında yeterince geçiş mesafesinin bırakılıp bırakılmadığı…. ve hatta her masa için yeterince priz bırakılıp bırakılmadığı bile önemlidir. İşte burada deneyimli bir firmanın ne kadar önemli olduğu devreye giriyor. Dolaplar yetersiz olabilir sonra da yapılabilinir ama priz gibi bir ayrıntı sonradan yapılması çok zordur. Ofisinizin eski halinde üçlü priz kullanarak çözüm üretirken, yeni tadilatlı halinde de aynı durumu yaşamak istemezsiniz…

İşyeri tadilatında dikkat edilecek en önemli hususlardan bir tanesi kullanışlı olması ve her şeyin baştan düşünerek ve tasarlanarak tekrar tekrar üstünden geçilmesi gerekir. Unutmayın ki kimse tadilat sonrasında kötü sonuçlar ile karşılaşmak istemez.

İşyeri tadilatında dikkat edilecek en önemli husus önceden tasarlanmasıdır. Her şey belli olduktan sonra tadilat konusunda iyi bir firma seçimi hayati önemdedir. Çünkü işyerinizi teslim ediyorsunuz ve zaman sizin için çok önemli.

Üç boyutlu çizimlerimizden yararlanmak veya tadilat konusunda kendi tasarımlarımızdan yararlanmak istiyorsanız ücretsiz teklif isteyebilirsiniz. Ayrıca İzmir karabağlara yolunuz düşerse sizleri de Rüzgar Yapı Tasarım‘a  bekleriz.

Başka tadilat fikirlerimizden yararlanmak için buraya bakınız.